Plebiscyt ma na celu wyłonienie ludzi, którzy w ostatnim ćwierćwieczu stali się symbolami zmian, bez których dzisiejsza Polska byłaby z pewnością gorsza. Ludzi, z których jesteśmy dumni. Mogą to być osoby szerzej nieznane, które żyją wśród nas, ale zasługujące na to, by je pokazać. Nawet jeśli nie zdobędą zaszczytnego tytułu, przemówią swoim przykładem, poprzez swoje dzieło. Powinni ich zobaczyć inni.

W drodze ogólnonarodowego głosowania wyłonieni zostaną ludzie wybitni z pięciu dziedzin życia społecznego: nauka, kultura, biznes, sport, społeczeństwo.

Wśród kandydatów w dziedzinie sportu jest pabianiczanka Marzena Jarzyna-Głaszcz. Co możemy o niej przeczytać?

„Marzena Głaszcz. Dawna reprezentantka Polski, teraz wciąga młode dziewczynki do sportu i tworzy drużyny młodzieżowe. Krzepiące jest to, że w rzeczywistości pełnej komputerów i innych złodziei czasu znalazł się ktoś, kto pomaga dzieciom spełniać marzenia i przeżywać fascynujące przygody, nie tylko w grach komputerowych, ale w prawdziwym życiu. Sport to zdrowie! (nadesłała Aleksandra Głaszcz)”.

 

Więcej na : http://ludziewolnosci.pl/aktualnosci,2522,n/bohaterowie-25-lecia-typy-czytelnikow-wyborczej-i-widzow-tvn,120235.html