- Przyczyna awarii wciąż nieustalona - informuje Jacek Trzeciakowski, kierownik Administracji nr 5. - Ale jeszcze dziś woda zimna popłynie. Pracownicy ZWiK budują obejście, żeby podłączyć oba wieżowce do wodociągu.

Obiecywał o godz. 14.30 kierownik Administracji nr 5. Woda w bloku nr 13 popłynęła około 15.30. Za dwie godziny ma być w wieżowcu nr 17.

Bez wody od doby jest 156 mieszkań, czyli około 400 osób. To bloki PSM nr 13 i nr 17. Kierownik Trzeciakowski ustawił dwie toalety typu toi-toi, po jednej przy każdym z wieżowców.

- Mieszkańcy mają ciepłą wodę w kranach, ale nie każdy chce nią spłukiwać w toalecie i ponosić dodatkowe koszty. Dlatego ustawiliśmy dla nich na zewnątrz toalety - wyjaśnia.

Pracownicy ZWiK wciąż poszukują przyczyn awarii. Rozkopali okolicę bloków w kilku miejscach.

- Do poszukiwań wrócimy w poniedziałek. Nie chcieliśmy zostawiać mieszkańców bez wody na cały tak gorący weekend - mówi kierownik.

Od wczoraj, od godz. 16.00 bez zimnej wody są dwa wieżowce przy Grota-Roweckiego. Piszemy o tym tutaj: www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/krotko/szukaja-wycieku.html