Łamaki do zamków, elektroniczne moduły do uruchamiania samochodów, narzędzia do przebijania numerów silnika – to znaleźli policjanci podczas przeszukania domów i warsztatów podejrzanych. W kajdankach wyprowadzili ośmiu mężczyzn i kobietę. Zatrzymani mają od 22 do 43 lat. Policja potwierdza, że rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą. Ci złodzieje samochodów grasowali w całym naszym województwie.

Auta ginęły sprzed domów, bloków i niestrzeżonych parkingów. Zazwyczaj późnym wieczorem i nocą. Łupem padały głównie volkswageny, audi, hondy, mercedesy, toyoty. Szajka skradła co najmniej 40 aut.

Cudze samochody przestępcy rozbierali na części albo „przygotowywali” do sprzedaży. Przerabiali numery identyfikacyjne aut.

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową dopadli złodziei w domach. Rankiem przeszukali kilka mieszkań i warsztatów. Znaleźli narzędzia do włamań, elektroniczne moduły uruchamiania silników i fałszowania numerów identyfikacyjnych. Zabezpieczyli też 5 samochodów ze śladami ingerencji w znaki identyfikacyjne.

Policja zapowiada kolejne zatrzymania.
Zatrzymanym złodziejom i paserom grożą kary do 15 lat pozbawiania wolności.