W konkursie „Policjant Ruchu Drogowego” w województwie łódzkim II miejsce zajął pabianiczanin - mł. asp. Mariusz Terczyński z Komisariatu Autostradowego Policji w Łodzi z siedzibą w Sosnowcu.

W tegorocznej edycji zmierzyło się ze sobą 23 funkcjonariuszy z komend miejskich, powiatowych i komisariatu autostradowego. Stróże prawa mieli okazję sprawdzić się w czterech konkurencjach. Rozpoczęli od testu z przepisów prawa o ruchu drogowym, wiedzy ogólnopolicyjnej, prawa karnego i wykroczeń. Następnie na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Krzemienieckiej i Konstantynowskiej nastąpiła weryfikacja ich praktycznych umiejętności kierowania ruchem pojazdów. Ostatnimi konkurencjami była jazda samochodem i motocyklem po specjalnie na tę okazję przygotowanym torze ustawionym na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Po podsumowaniu wszystkich etapów wyłoniony został najlepszy policjant ruchu drogowego w woj. łódzkim. 

I miejsce – sierż. sztab. Jarosław Militowski KMP w Łodzi, II miejsce – mł. asp. Mariusz Terczyński Komisariat Autostradowy Policji w Łodzi z siedzibą w Sosnowcu, III miejsce – sierż. sztab. Marcin Kleczko KMP Skierniewice. Nagrody wręczyła zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Łodzi, insp. Renata Kasprzyk-Papierniak.

Mariusz będzie reprezentować nasze województwo w finale krajowym, który odbędzie się w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.