Prokurator prowadzi śledztwo w sprawie zamordowania 32-letniej Agnieszki A. Przeprowadzone badania DNA potwierdziły, że zwłoki znalezione w Górkach Dobrońskich, to ciało zaginionej w nocy z 7 na 8 czerwca matki czworga dzieci. Sekcja zwłok potwierdziła, że było to zabójstwo. Morderca kilkakrotnie wbił nóż w brzuch ofiary.
W sobotę Prokuratura Rejonowa w Łasku przedstawiła zarzut zabójstwa zatrzymanemu przez policję 38-letniemu Pakistańczykowi, mieszkającemu w Łodzi. Wystąpiła także do sądu o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Zwłoki kobiety znalazł kierowca samochodu osobowego, który zatrzymał się na parkingu 17 czerwca po godzinie 21.00. Natrafił na nie w rowie, w odległości około 100 metrów od drogi K-14 między Chechłem II i Dobroniem. Ponieważ były w stanie rozkładu, natychmiastowa identyfikacja była niemożliwa.

18 czerwca policjanci zatrzymali do wyjaśnienia 38-letniego Pakistańczyka, z którym zaginiona miała czwórkę dzieci (po ślubie islamskim). Agnieszka A. mieszkała (po rozwodzie) wraz z dziećmi u byłego męża. Wynajmowała od niego mieszkanie. Pakistańczyk ma ograniczone prawa rodzicielskie. Dzieci (trzy dziewczynki i chłopiec) są pod opieką psychologów w pogotowiu opiekuńczym w Łodzi.
 

 

czytaj także: zwloki-w-rowie