Muzeum otrzymało dotację w wysokości 30.000 zł z pieniędzy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego "Rozwój infrastruktury kultury" na realizację zadania "Wyposażenie sali dydaktycznej".

 

- Projekt polega na wyposażeniu sali dydaktycznej Muzeum Miasta Pabianic przeznaczonej do prowadzenia różnorodnych działań, takich jak lekcje muzealne, warsztaty, odczyty, prelekcje, prezentacje filmów i inne formy - wyjaśnia Ryszard Adamczyk. - W ramach zadania zakupiony zostanie sprzęt do przygotowywania różnorodnych zajęć od wykonania kopii elektronicznej po jej obróbkę i druk lub prezentację video, do odtwarzania obrazów, prezentacji multimedialnych i filmów, do nagłośnienia realizowanych działań na sali i do dodatkowego wyposażenia wspomagającego prowadzone działania – telefon, elementy montażowe oraz niezbędne prace instalacyjne.

Za otrzymane pieniądze kupią aparat cyfrowy, laptop, oprogramowanie (licencja edu CorelDraw Graphics Suite, Adobe Photoshop). Będzie też zestaw do odtwarzania obrazów i filmów wraz z nagłośnieniem sali (projektor multimedialny, ekran projekcyjny, telewizor LCD, amplituner z mikserem) do nagłaśniania filmów. Umożliwi to pokazywanie zdjęć cyfrowych, filmów na dużym ekranie i zapewnia ich nagłośnienie.