Podczas nocnej służby dzielnicowi w mieszkaniu na terenie gminy Dobroń znaleźli narkotyki. Były schowane w blaszanym pudełku po słodyczach. Należały do 22-letniego mężczyzny.
 
 
W drugim przypadku, w Pabianicach w mieszkaniu 24-latka policjanci znaleźli ukryte w wiaderku prawie 1,5 kg marihuany. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.
 
 
 
Wobec 24-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków sąd zastosował tymczasowy areszt. W jego mieszkaniu oprócz 1,5 kg marihuany znaleźli dwie wagi i inne przedmioty świadczące o uprawianiu przestępczego procederu. 24-letni pabianiczanin został zatrzymany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Wobec 24-latka za posiadanie znacznej ilości narkotyków sąd zastosował tymczasowy areszt. Po kilku godzinach do sąsiednich cel trafiły kolejne osoby mające związek z posiadaniem środków odurzających. Dwóch mieszkańców powiatu pabianickiego w wieku 21 lat i 22 lata zatrzymali dzielnicowi podczas nocnej służby na terenie gminy Dobroń. Jak się okazało, ukryte w metalowym pudełku po czekoladkach narkotyki w postaci głównie marihuany i amfetaminy należały do zatrzymanego 22-latka. 
 
- Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych prawem, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Jego znajomy po przesłuchaniu w charakterze świadka został zwolniony – mówi podkom. Joanna Szczęsna.