Policjanci zatrzymali dwóch ,,kurierów” związanych z usiłowaniem wyłudzenia pieniędzy tzw. metodą ,,na wnuczka”.
Dwaj 20-latkowie usłyszeli już zarzuty. Decyzją prokuratora zostali objęci dozorami policyjnymi. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat więzienia.
Jak do tego doszło? 5 kwietnia przed południem na stacjonarny telefon 83-letniej pabianiczanki zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuczka.
Prosił o pomoc finansową w zakupie sprzętu elektronicznego.
Starsza pani nie dała się nabrać. Skontaktowała się z prawdziwym wnuczkiem i wtedy okazało się, że ktoś próbuje wyłudzić od niej pieniądze. Najbliżsi 83-latki powiadomili policjantów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod dom pabianiczanki. W pobliżu zatrzymali dwóch "kurierów", mających za zadanie odebrać gotówkę od kobiety.

Policja ostrzega przed tzw. oszustwami „na wnuczka” i apeluje o ostrożność!

Jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności. Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to, czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. W takich sytuacjach należy skontaktować się z Policją pod numerem telefonu 997 lub 112.