W ramach ogólnopolskiej akcji Prawa i Sprawiedliwości „Czas na zmianę”, we wszystkich powiatach zorganizowano spotkania z posłami. Do naszego miasta zawitał Marcin Mastalerek, pełnomocnik PiS na województwo łódzkie. Czego dotyczyło spotkanie pabianickiego PiS-u? Tematem przewodnim była afera taśmowa.

- Rząd Donalda Tuska podejmuje najważniejsze decyzje w gabinetach albo w drogich restauracjach, przy posiłkach, których nawet nazw nie potrafię powtórzyć - ironizował Mastalerek.

Poseł PiS mówił m.in. o tym, że obecny rząd stwarza realne zagrożenie dla naszego kraju. Poruszył również najważniejsze wątki związane z akcją „Czas na zmianę”. Partia zamierza złożyć wniosek o wotum nieufności wobec rządu z powołaniem premiera technicznego, profesora Glińskiego. Domaga się także dymisji ministra Bartłomieja Sienkiewicza i postawienia przed Trybunałem Stanu prezesa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki. Mastalerek poruszył również istotny temat afery z Amber Gold, w związku z którą – jego zdaniem - premier Donald Tusk nie dopełnił obowiązków.

- Premier dowiedział się z raportu ABW, że Amber Gold to piramida finansowa. Za to, że nie poinformował o tym Polaków, składamy również do prokuratury wniosek o możliwości popełnienia przez niego przestępstwa - informował.

Podczas spotkania wybuchła także ostra dyskusja dotycząca wyboru kandydatów na prezydenta Pabianic.

- Pod koniec lipca, na początku sierpnia wszystko na ten temat będzie wiadomo. Teraz poruszamy kwestię „taśm prawdy”, więc pozostańmy właśnie przy tym wątku - ukrócił dyskusję Mastalerek.

Poseł apelował także o to, żeby zwracać uwagę na to, co dzieje się w samorządach. Mówił, by informować swoje najbliższe grono o zaistniałych faktach.

- Ryba psuje się od głowy. Musimy patrzeć na ręce najbliższej nam władzy - dodał.

W poniedziałek o godz. 12.00 działacze pabianickiego PiS rozdawali w centrum miasta gazetki zawierające teksty oraz wybór- zdaniem PiSu- najważniejszych i najbardziej politycznie szkodliwych dla PO fragmentów z rozmów opublikowanych przez „Wprost”. Wszystkie fragmenty są zestawione z publicznymi wypowiedziami polityków PO, m.in. o sojuszu z USA, orlikach, cenach benzyny. Na dzisiejszą akcję w Pabianicach przygotowano 500 biuletynów.

 -„Czas na zmianę” to akcja o szerszym zakresie działań. Nasze czynności mają charakter cykliczny, w zależności od rozwoju sytuacji. Nie dopuścimy do tego, aby kolejną aferę rząd zamiótł pod dywan- mówił Waldemar Flajszer, przewodniczący zarządu komitetu powiatowego PiS w Pabianicach.

Głos zabrali również radny Dariusz Wypych i poseł Marek Matuszewski. Przedstawili „zarzuty” Prawa i Sprawiedliwości wobec rządu, podpierając je konkretnymi przykładami.