- Dzięki sąsiedzkiej czujności ksawerowscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch włamywaczy, którzy z ogródków działkowych skradli elementy metalowe warte w sumie kilkaset złotych - informuje Joanna Szczęsna z policji. - Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

5 grudnia po godzinie 21.00 dyżurny pabianickiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie o podejrzanym samochodzie dostawczym zaparkowanym w okolicy ogródków działkowych przy ul. Szkolnej w Ksawerowie.

Dzielnicowi ksawerowskiego posterunku zastali przy zaparkowanym volkswagenie dwóch mężczyzn zajętych załadunkiem skradzionych z działek elementów metalowych.

- Sprawcy chcąc ukryć swoje przestępcze działania tłumaczyli, że posiadają zgodę jednej z właścicielek na wywóz zbędnych rzeczy na złom. Policjanci widząc jednak porozrzucane nieopodal auta inne przedmioty, nie dali się zwieść pokrętnym tłumaczeniom rabusiów - dodaje Szczęsna. - Po dokonaniu rekonesansu na ogródkach działkowych okazało się, że skradzione mienie pochodzi z włamania do dwóch domków letniskowych.

Przyjechała pokrzywdzona i zaprzeczyła rzekomej zgodzie na wywóz jej rzeczy na złomowisko. Mężczyźni w wieku 23 i 27 lat zostali zatrzymani i trafili do osobnych cel policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.