Dwóch amatorów cudzej własności zatrzymali funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. 

Złodzieje wpadli na terenie powiatu pabianickiego, kiedy przewozili skradzione przedmioty. Wśród łupów zabezpieczono meble ogrodowe i elektronarzędzia. 

3 marca 2014 roku przed godziną 3.00 łódzcy policjanci na terenie powiatu pabianickiego zatrzymali do kontroli volkswagena transportera, którym mieli poruszać się złodzieje okradający działki letniskowe. Autem jechali dwaj mężczyźni w wieku 37 i 59 lat.  Po sprawdzeniu bagażnika okazało się, że przewożą dużą liczbę mebli ogrodowych. To wzbudziło czujność stróżów prawa. Mężczyźni zostali przekazani w ręce śledczych z Komendy Powiatowej Policji w Łasku. Okazało się, że przedmioty pochodziły z kradzieży z terenu działki letniskowej. Straty oszacowane przez pokrzywdzonego wyniosły ponad 6.000 złotych. 

Zebrany materiał dowodowy wskazuje na to, że złodzieje co najmniej od września 2013 roku okradali letników z terenu powiatu łaskiego i ościennych.

W trakcie przeszukań policjanci odzyskali przedmioty, których wartość jest szacowana na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Są to meble ogrodowe, elektronarzędzia, sprzęt rtv i agd, ogrodowe lampy halogenowe, agregaty i inne. Funkcjonariusze w dalszym ciągu docierają do pokrzywdzonych i szacują wartość odzyskanego mienia.

Sprawa jest rozwojowa. Złodziejom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.