Było to 17 grudnia między 14.30 a 14.45  na przystanku przy SDH Trzy Korony. Jeden ze sprawców widział oczekującego na przystanku autobusowym starszego mężczyznę. Rzucił przed nim na chodnik rulonik pieniędzy. Czekał na reakcję starszego pana. Gdy 83-letni pabianiczanin spostrzegł zwitek  banknotów, podniósł go i schował do kieszeni. Wtedy podbiegli do niego dwaj mężczyźni twierdząc, że to ich pieniądze. Starszy pan oddał im rulonik. Ci stanowczo stwierdzili, że pieniędzy jest za mało. Wtedy pabianiczanin wyjął z kieszeni swoje pieniądze i dał do przeliczenia jednemu z oszustów. Ten policzył pieniądze i oddał je. Po czym wszyscy się rozeszli.
Gdy 83-latek wrócił do domu, zorientował się, że padł ofiarą kradzieży. Oszuści zabrali mu 2.600 zł, które tego dnia wypłacił z banku.
Policja ma portret pamięciowy jednego ze sprawców.
Rysopis sprawcy: mężczyzna w wieku 25-30 lat, 185 cm wzrostu, około 80 kg, sylwetka średnia, włosy blond, nos prosty, twarz owalna. Ubiór: kurtka zimowa koloru jasnego.
Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu  miejsca pobytu oszusta, proszone są o skontaktowanie się z policjantami z KPP przy ul. Żeromskiego 18 lub telefoniczne: 042 22 53 348 albo 997.