Mają od 15 do 21 lat, mieszkają w Pabianicach i Ksawerowie. W maju okradli giełdę w Ksawerowie i hodowcę w Pabianicach. Skradli kaloryfery i aluminiowe poidełka dla zwierząt. Łupy warte były 10.000 zł.
Na giełdę przy ul. Szkolnej „weszli” w nocy z 7 na 8 maja. Wynieśli 15 kaloryferów wartych ponad 4.000 zł. Zapakowali je do auta i odjechali. Trefny towar ukryli w garażach jednego z nich.
Nocą z 26 na 27 maja „odwiedzili” hodowcę zwierząt przy ul. Rypułtowickiej. Mercedesa zaparkowali pod płotem. Przeskoczyli przez ogrodzenie i zabrali się do roboty. Poodcinali aluminiowe poidełka zamontowane przy klatkach dla zwierząt. Spakowali 300 metalowych naczyń wartych ponad 5.000 zł. Poidełka sprzedali w skupie złomu w Ksawerowie. Dostali za nie kilkadziesiąt złotych.
1 czerwca rankiem policjanci zapukali do drzwi ich domów. Ci nie spodziewali się wizyty mundurowych.
Podczas przeszukania, w garażu jednego ze sprawców znaleziono skradzione grzejniki. Odzyskano też większą część poidełek. Były w skupie złomu. Zwrócono je właścicielowi.
W trakcie przesłuchania wszyscy zatrzymani przyznali się do kradzieży. Nieletnich: Mateusza P. (lat 16), Artura J. (lat 16), Piotra R. (lat 15), Roberta B.(lat 17), Marcina R. (lat 17), Pawła P. (lat 17) przekazano rodzicom. O ich losie zadecyduje Sąd Rodzinny.
Natomiast Michał W. (lat 19) i Patryk K. (lat 21) usłyszeli zarzuty kradzieży.
Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.