- Tak oznaczone rowery w razie kradzieży szybciej wrócą do właścicieli – mówi Andrzej Wojkowski, komendant Straży Miejskiej. - Policja będzie mogła je zidentyfikować używając lampy UV.

Strażnicy ze specjalnym flamastrem będą czekali na pabianiczan z rowerami 1 czerwca na skwerku przy ul. Kościuszki. Będzie można zgłosić się do nich od godz. 14.00 do 19.00. Akcja będzie prowadzona przy okazji imprezy, którą z okazji Dnia Dziecka organizuje Miejski Ośrodek Kultury.

Strażnicy z flamastrem będą czekali na rowerzystów również 8 czerwca na stadionie Włókniarza od godziny 11.30 po zakończeniu rajdu rowerowego.

Nie zabraknie ich też 28 czerwca na Lewitynie, gdzie Urząd Miejski organizuje imprezy z okazji Dnia Dziecka.

Rowery oznaczyć będzie można również w czasie Dni Zdrowia 30 czerwca, organizowanych przez Urząd Miejski w Szkole Podstawowej nr 3 (wjazd od ul. Mokrej). Strażnicy będą tu do dyspozycji mieszkańców od godz. 14.00 do 18.00.

- Wszyscy, którzy chcą oznaczyć rower, powinni przynieść ze sobą dokument i znać swój numer PESEL – mówi Wojkowski. - Oznaczenie roweru takim numerem będzie najlepszym rozwiązaniem, ale jeżeli ktoś zażyczy sobie inne oznaczenie, to strażnicy napiszą je we wskazanym przez właściciela miejscu.