Wystawę do Pabianic sprowadzili przedstawiciele pabianickiego PiS. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: poseł Marek Matuszewski i europoseł Janusz Wojciechowski.

- Wystawa przemierza Polskę. Teraz dotarła do Pabianic – powiedział Matuszewski.

Uroczystego otwarcia dokonali zgromadzeni w kościele posłowie oraz przedstawiciele lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości.

Co zobaczymy na wystawie?

Podzielona jest tematycznie. Jest na niej życiorys, który obejmuje: dzieciństwo, rodzinę, opozycję demokratyczną, działalność polityczną, okres prezydentury i tragiczną śmierć. Kolejny rozdział to: Silna Polska w Europie i na świecie. Zobaczymy na niej zdjęcia Lecha Kaczyńskiego ze znanymi politykami, wykonane podczas ważnych wydarzeń dla Polski. Kolejne rozdziały to: Pamięć i patriotyzm, Chrześcijaństwo fundamentem Europy, Dramat Polski – pożegnanie, Polska solidarna, Bezpieczeństwo Rzeczypospolitej, Tragedia smoleńska i Państwo jako wartości.

Autorem zdjęć jest Maciej Chojnowski. Wystawę przygotowała Fundacja Nowy Kierunek. W sanktuarium Kolbego będzie ją można oglądać przez tydzień. Później pojedzie do Sieradza. 

Przedstawiciele PiS złożyli kwiaty przed tablicą poświęconą pamięci byłego prezydenta.