Zbigniew Dychto, prezydent Pabianic zadał mieszkańcom dwa pytania. Czy chcą, aby park był ogrodzony i czy uważają, że powinien być zamykany na noc, między 22.00 a 6.00 rano.

Do skrzynki na listy do prezydenta, która wisi przed Urzędem Miejskim, wpadło jedynie 12 listów. Zainteresowanie tematem było jednak o wiele większe. Kilkaset pabianiczan wysłało odpowiedzi e-mailem.

- Najdziwniejsza była wypowiedź jednego mieszkańca miasta, który był za tym, żeby parku nie ogradzać, ale zamykać go na noc – śmieje się prezydent. - Inna osoba wysłała aż 255 e-maili. Optowała za tym, żeby park był otwarty całą dobę.

Na pytanie, czy ogrodzić park, 479 osób napisało, że tak, a 135 odpowiedziało, że nie. Jeśli chodzi o zamykanie na noc, to 360 pabianiczan jest za tym, żeby park był zamykany, a 315 mieszkańców jest przeciwnych. W głosy sprzeciwu wliczono 255 odpowiedzi nadesłanych przez jedną osobę.

- Park będzie więc zarówno ogrodzony, jak i zamykany – podsumował Dychto. - To ogromna inwestycja, więc nie możemy sobie pozwolić na to, żeby park został zniszczony. Z odpowiedzi mieszkańców jestem zadowolony.

Renowacja Parku Słowackiego wyniesie ponad 3.000.000 zł.