Pomalowany w tulipany samochód to jeden z ostatnich modeli tego auta - z początku 90. lat zeszłego wieku, z silnikiem volkswagena.

Jak podaje Wikipedia - Trabant produkowany w latach 1957-1991 w fabryce VEB Sachsenring Automobilwerke w Zwickau (założonej w 1902 r. przez Augusta Horcha) w Niemieckiej Republice Demokratycznej. W samochodzie tym zastosowano karoserię z tworzywa sztucznego - duroplast. Wykorzystanie tworzyw sztucznych do budowy nadwozia podwyższyło jego odporność na korozję. Karoseria z duroplastu ma podwyższoną wytrzymałość na zgniatanie; w razie pożaru duroplast nie pali się, a jego temperatura topnienia jest zbliżona do temperatury topnienia aluminium.

Model produkowany na licencji Volkswagena od 1990 r. został wyposażony w silnik czterosuwowy o pojemności 1.043 cm³ oraz mocy 29 kW (39,5 KM). Zmieniono również stylistykę auta. Metalowa maska i atrapa, nowa deska rozdzielcza, plastikowe zderzaki, nowe lampy na tyle pojazdu tak jak w 1964 roku miały uwspółcześnić wygląd. Auto produkowano w wersji limuzyna oraz universal (kombi) do 1991 roku, wytworzono 39.474 sztuk.