24-latek jest podejrzewany o podwójne zabójstwo w Wielkopolsce. Powodem miała być zemsta. Mężczyzna był pacjentem Pabianickiego Centrum Medycznego.

W 2019 roku roku prokuratura zarzucała mu uporczywe nękanie, naruszenie miru domowego i naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie funkcjonariuszy. Mężczyzna był osadzony w pabianickim zakładzie psychiatrycznym. Dwukrotnie przedłużano mu czas pobytu w PCP w Pabianicach. W marcu 2022 roku decyzją sądu został zwolniony. Zastosowano wobec niego wolnościowe środki zapobiegające – terapię i leczenie uzależnień.

Sąd Rejonowy w Szamotułach wyznaczył Poradnię Zdrowia Psychicznego w Międzychodzie jako placówkę, w której będzie odbywał terapię. Jego najbliżsi twierdzą, że po opuszczeniu zakładu zażywał odpowiednie lekarstwa przez pół roku, a później przestał.

Przypomnijmy, że w minioną środę, w miejscowości Muchocin w ugaszonym po podpaleniu mieszkaniu strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Miał liczne rany zadane nożem. Sprawca zabrał samochód ofiary i uciekł. Tego samego dnia wieczorem w oddalonym o kilka kilometrów Międzychodzie, w jednym z mieszkań, znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. Charakter obrażeń (rany zadane nożem) również wskazywał na zabójstwo.

Policja powiązała oba zdarzenia, wytypowała podejrzewanego i rozpoczęła obławę. W telewizji opublikowano wizerunek poszukiwanego mężczyzny.

W czwartek wieczorem Marcin W. sam zgłosił się na komendę. W piątek rano w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu usłyszał zarzuty podwójnego zabójstwa. Przyznał się do winy. Odmówił składania wyjaśnień. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące.