W piątek, 17 lutego, od godziny 4.00 do godziny 7.00, w związku z działaniami prokuratury okręgowej w Łodzi, zostanie zamknięta prowadząca w kierunku Warszawy jezdnia drogi ekspresowej S8 między węzłami Babsk i Kowiesy (od 396. kilometra do 402,9.).
 
Kierowcy jadący z południa kraju do Warszawy drogą krajową nr 1, aby ominąć zamknięty odcinek, powinni na węźle Piotrków Trybunalski Zachód kierować się na wprost, na Gdańsk, a następnie na węźle Łódź Północ (A1/A2), skręcić w prawo, na Warszawę. Ci, którzy znajdą się na odcinku S8 za Piotrkowem Trybunalskim, w kierunku Warszawy, będą mieli dwie możliwości objazdu. W Rawie Mazowieckiej skręcić na drogę krajową nr 72 w stronę Łodzi, a następnie drogą wojewódzką 707 dojechać do Skierniewic, skąd do autostrady A2 dotrzeć drogą krajową nr 70 (do węzła „Skierniewice”). Dalej autostradą A2 na Warszawę. Druga możliwość, to w Rawie Mazowieckiej zjechać  na drogę wojewódzką 725 w kierunku Białej Rawskiej i dalej przez Belsk Duży kierować się do Grójca drogą wojewódzką nr 728, skąd do Warszawy można dojechać drogą ekspresową nr 7.
 
Przejazd z Warszawy w kierunku południowym (do Piotrkowa Trybunalskiego, Wrocławia i Katowic) będzie się odbywał bez przeszkód!