W tym roku jest 347 członków i 14 członków honorowych. W tym jest 57 nowych studentów. Podczas otwarcia zabrakło miejsc, mimo że w holu stanął telebim i ustawiono dodatkowe krzesła. 

- Zainteresowanie jest ogromne i niesłabnące. Po pierwsze, uniwersytet już ma swoje dobre podłoże, które wypracował przez te wszystkie lata. Po drugie, ludzie starsi chcą być aktywni i gdy gdzieś usłyszą, że jest taka możliwość, w kolejnym roku dołączają - mówi Ewa Wadowska-Filarska, prezes uniwersytetu. 

Wykład inauguracyjny wygłosił dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski. Dotyczył problemu imigrantów jako wyzwania politycznego dla Polski.

Wykłady odbywać się będą co tydzień. Będą tematy dotyczące historii, ekologii i poznawania różnych religii. W tym roku studenci - słuchacze będą się również uczyć udzielania pierwszej pomocy. 

- To bardzo potrzebna umiejętność. Każdy powinien być w tej dziedzinie przeszkolony, dlatego zdecydowaliśmy się poruszyć ten temat również na naszym uniwersytecie - dodaje prezes. 

Jak co roku seniorzy będą brali udział w różnego rodzaju zajęciach. 

- Wróciłam tutaj po dłuższej przerwie, bo chorowałam. Będę chodzić na fotografię cyfrową i tym samym realizować swoją pasję. Poza tym zapisałam się do sekcji rekreacyjnej, czyli będę jeździć do teatru i chodzić na spacery - mówi Jadwiga Żmudzińska, słuchaczka. 

- Ja jestem tutaj już ósmy rok, czyli tak jakby w połowie drugich studiów. Biorę udział w zajęciach z urody i stylu - dodaje Mirosława Bednarek. 

- Biegam niemalże z zajęć na zajęcia. Zapisałam się na geografię, basen, taniec i ruch, urodę i styl. Poza tym jeżdżę na organizowane tutaj wycieczki rowerowe i do Uniejowa - mówi Sabina Pawlak. 

Oprócz tego działa sekcja plastyczna i informatyczna. Są lektoraty z języków obcych i istnieje Klub Literacko-Filmowy. 

Podczas inauguracji życzenia pabianickim seniorom złożyły władze miasta i powiatu. Prezydent Grzegorz Mackiewicz pogratulował aktywności. 

- Bardzo się cieszę, że się tak angażujecie i że tak pragniecie wiedzy. Zachęcam do notowania - powiedział.