Pabianiccy policjanci poszukują sprawcy kradzieży rozbójniczej.

Do zdarzenia doszło 3 marca w sklepie Pepco przy ul. Żeromskiego w Pabianicach. Około godziny 12.30-12.40 do sklepu wszedł mężczyzna pod pretekstem zrobienia zakupów. Do przymierzalni zaniósł ubrania, z których zaczął zdejmować magnetyczne zabezpieczenia. Zauważyła to kierowniczka sklepu. Pomiędzy kobietą a złodziejem doszło do szarpaniny.
Napastnik odepchnął kobietę i uciekł ze sklepu ze skradzioną odzieżą.
W pościg za złodziejem udał się inny klient. Kilka przecznic dalej udało mu się dopaść rabusia. Podczas szarpaniny sprawca oddał mu część skradzionych ubrań. Z resztą oddalił się w nieznanym kierunku.
Na podstawie zeznań świadków powstał portret pamięciowy zuchwałego złodzieja. Mężczyzna około 40 lat, 185 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy blond ścięte na jeża. Ubrany był w dłuższą kurtkę koloru szarego lub zgniłej zieleni.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę z portretu pamięciowego, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pabianicach przy ul. Żeromskiego 18. Telefon do prowadzącego postępowanie: (42) 22 53 349 lub (42) 22 53 300, (42) 22 53 301 bądź 997.