W ręce policjantów w centrum handlowym w Rzgowie wpadły dwie złodziejki.

Najpierw dzięki wspólnym działaniom tuszyńskich policjantów i pracowników firmy ochroniarskiej na targowisku handlowym w Rzgowie 5 września w godzinach porannych w ręce stróżów prawa wpadła 21-letnia obywatelka Rumunii. Kobieta została zatrzymana tuż po tym, gdy skradła z torebki 59-latki 8.000 złotych. Złodziejka okazała się również osobą poszukiwaną przez częstochowską policję.

Następnego dnia wpadła 47-letnia Bułgarka, która ukradła torebkę z pieniędzmi. Łącznie straty oszacowano na 7.000 złotych. Przy obu kobietach funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli przedmioty pochodzące z kradzieży. Policjanci odzyskali skradzioną torebkę i 10.000 złotych.

- Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia złodziejkom zarzutu kradzieży - informuje Anna Ziętara z policji. - Śledczy ponadto ustalili, że obywatelka Bułgarii dokonała jeszcze co najmniej pięciu podobnych przestępstw w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Wczoraj usłyszała zatem kolejne zarzuty. Teraz obu zatrzymanym złodziejkom grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.