Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem PTTK dziś o godz. 20.00 rozpoczęło szóstą już edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”. Impreza polega na przebyciu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin, bądź 50 km w ciągu 12 godzin. Każdy został wyposażony w mapę z zaznaczoną trasą, a także jej dokładny opis ułatwiający orientację w terenie nawet w ciemnościach wrześniowej nocy.

 

Trasa setki podzielona jest na dwie pętle po 50 km każda. W związku z tym w połowie całej wędrówki jest okazja, by przejść przez bazę rajdu, napić się czegoś ciepłego, zmienić buty, a może nawet „złapać” z godzinkę snu? Strategię trzeba wybrać samemu. Gościnną przystanią jest tym razem Gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Impreza startuje w piątek 13 września o godz. 20.00 z bazy rajdu.

Natomiast w sobotę o godz. 8.00 startuje grupa wędrująca na dystansie 50 km. W sobotę wszyscy około 20.00 powinni być już na mecie, a o 20.45 planowane jest podsumowanie całej imprezy. W szkole będzie można przenocować, skorzystać z prysznica i odpocząć do niedzielnego poranka. Więcej informacji z załączonym regulaminie rajdu.

Więcej informacji: www.skpb.lodz.pl/index.php/my-w-lodzi/setka-po-lodzku/zapowiedz-vi-edycji-rajdu-dlugodystansowego-setka-po-lodzku.html