W sobotę policjanci z drogówki mieli dużo pracy. Zaczęło się już o 5.30. Do wypadku z udziałem samochodu i rowerzysty doszło w Konstantynowie. Kierowca peugeota zderzył się z 60-letnim rowerzystą. Cyklista został ciężko ranny. W tym samym czasie do stłuczki doszło w Pabianicach na skrzyżowaniu ulic Łaskiej i Szarych Szeregów. Tu kierowca mercedesa podczas cofania uderzył w sygnalizator.

Na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Grobelnej doszło do kolizji przed godziną 10.00. Kierująca volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z oplem. Pecha miała także kobieta kierująca fiatem, która uderzyła w tramwaj na ul. Łódzkiej w Ksawerowie. Za nie ustąpienie pierwszeństwa dostała mandat. O 13.15 była też stłuczka citroena i volkswagena na skrzyżowaniu Warszawskiej i Nawrockiego. Kolejne dwie kolizje miały miejsce na skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Grota-Roweckiego oraz na Smugowej.

Na zakończenie dnia w Dłutowie dwa samochody wjechały w drzewa. O godzinie 20.35 kierowca renault wykonując nieprawidłowo manewr wymijania zmusił kierowcę audi do zjechania na pobocze. Audi uderzyło w drzewo. Tuż przed godziną 21.00 na drodze wojewódzkiej nr 485 młody kierowca bmw jechał za szybko i uderzył w drzewo. W obu zdarzeniach na szczęście skończyło się na mandacie.

W niedzielę pierwsza stłuczka była o godzinie 14.50 na skrzyżowaniu Grota-Roweckiego i Nawrockiego. Kolejna kolizja miała miejsce w Szynkielewie po godzinie 17.00 na trasie S14. Tu kierowca opla nie wyrobił na zakręcie i wjechał w barierki ochronne.  Skasował swój samochód i barierkę ochronną na długości 30 metrów. Łącznie starty oszacowano na 20.000 zł. W Ksawerowie na rondzie (skrzyżowanie ul. Nowotki i Wschodniej) kierowca forda podczas skręcania wjechał w ogrodzenie posesji. Około godziny 21.00 miały miejsce jeszcze dwie kolizje W Dobroniu i w Lutomiersku. Obie zakończyły się mandatami.

Przed północą na trasie S8 ciężarówka zderzyła się z busem. 5 osób zostało zabranych do szpitali. Więcej http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/krotko/wypadek-nas8-sa-ranni.html