Świętowano w minioną sobotę 660-lecie erygowania parafii (1354-2014) i 425-lecie konsekracji świątyni (1588-2013). Uroczystej mszy przewodniczył arcybiskup ks. Marek Jędraszewski, metropolita łódzki.

- Rozpamiętujemy przeszłość, ludzi związanych z tą świątynią i za tych ludzi dziękujemy dzisiaj Bogu – mówił podczas kazania.

Po mszy otwarto plac im. Księży Powstańców Styczniowych. Tak teraz oficjalnie nazywa się teren przed wejściem do kościoła. Poświęcony jest księżom: Leonardowi Urbankiewiczowi, proboszczowi parafii w latach 1826-1864, który według wieści ustnej był przesłuchiwany i katowanych przez kozaków za udział w powstaniu. Zmarł w 1864 roku. Drugi z księży to Ignacy Bromski, wikariusz, który otrzymał wezwanie do powstania, co ogłosił z kościelnej ambony.

W kościele można oglądać wystawę poświęconą historii parafii. Przygotowali ją pracownicy Muzeum Miasta Pabianic: Aneta Adamczyk i Joanna Aleksandrowicz. 

Po oficjalnych uroczystościach parafianie bawili się na pikniku, zorganizowanym na placu kościelnym. Na scenie wystąpiła młodzież z pabianickich szkół, zespoły senioralne - „Jarzębinki”, „Pod Brzozami” i „Złota Jesień” oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej. Był też koncert Rap-Pedagogia Dobromira Makowskiego. Wolontariusze z „Agrafki” malowali dzieciom twarze. Była darmowa ciepła zupa i parówki po 2 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczono na rzecz pabianickiego hospicjum.