Złodzieje wynieśli części samochodowe z terenu prywatnej, ogrodzonej posesji na terenie Wronowic. Do kradzieży doszło między 8 a 14 listopada.

Łupem padły 64 felgi aluminiowe wraz z oponami, 8 akumulatorów samochodowych oraz 2 radia. Złodzieje obrobili przy tym 20 samochodów, które w większości były uszkodzone i niezdatne do jazdy. Część skradzionych kół znajdowała się także w blaszanym kontenerze. Poszkodowany oszacował straty na kwotę 7.200 złotych.

Śledztwo doprowadziło policjantów do 43-letniego mieszkańca Pabianic oraz jego 40-letniego znajomego, mieszkańca powiatu łaskiego.

- Jak ustalili śledczy, sprawcy włamali się na teren posesji po rozcięciu jednego z paneli ogrodzeniowych i dwukrotnie dokonali kradzieży pod osłoną nocy – poinformował sierż. sztab. Bartłomiej Kozłowski z komendy w Łasku. - Następnie skradzione przedmioty przewozili do komórki gospodarczej użytkowanej przez jednego z nich.

Przed sprzedażą kół na skupie złomu, sprawcy oddzielali opony od felg. Ogumienie wyrzucali do lasu. Część skradzionego łupu udało się odzyskać. Sprawcom kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.