Pabianice dostaną 5 mln złotych na zakup nowych autobusów, przebudowę wiat przystankowych i budowę parkingów dla rowerów. To 85 proc. funduszy potrzebnych na inwestycję, dlatego kolejny milion dołożymy z miejskiej kasy. Dzięki temu projektowi przybędzie nam 5 autobusów niskopodłogowych na biopaliwo, 27 zatok i 57 wiat przystankowych oraz 4 wiaty parkingowe dla rowerów.

Pieniądze dostaniemy, bo nasz wniosek: "Poprawa dostępności i bezpieczeństwa transportu miejskiego na terenie gminy miejskiej Pabianice" spodobał się w Urzędzie Marszałkowskim. A to on rozdziela pieniądze. W czwartek została podpisana umowa. Pabianice reprezentował wiceprezydent Jarosław Cichosz.

- Dzięki realizacji tego projektu, wyraźnie poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróżowania pabianiczan - uważa wiceprezydent Cichosz.

Dziś w MZK jest 31 autobusów: 9 solarisów, 3 krótkie jelcze vero, 12 manów i 7 wyremontowanych jelczy.

- Będzie przetarg, nie wiemy więc, jakiej marki będą nasze nowe autobusy. Chcemy, żeby były niskopodłogowe, miały monitoring, 12 metrów długości i przewoziły do 110 pasażerów – wylicza Jarosław Habura, prezes MZK. - No i muszą to być biodisle. Takie, które zużywają o 10 procent mniej paliwa.