Pomiar prędkości prowadzony jest na drodze wojewódzkiej 710 (od Łodzi do Lutomierska) oraz na drodze krajowej 71 (od Rzgowa do Konstantynowa Łódzkiego).

Na czym polega kaskadowy pomiar prędkości? Kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju. Policjanci podczas akcji kontrolują także stan trzeźwości kierujących, wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty.

Z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne funkcjonariusze apelują także do kierujących o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do warunków na drodze. Śliska nawierzchnia sprawia, że wydłuża się znacznie droga hamowania. Pamiętajmy, że gwałtowne manewry wykonywane na błocie pośniegowym mogą przyczynić się do utraty panowania nad pojazdem, a w konsekwencji do kolizji i wypadków. Zdejmijmy nogę z gazu, zachowajmy także zasadę ograniczonego zaufania. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem i rozwagą mogą ustrzec nas przed kalectwem lub utratą życia.