Dobra passa włamywaczy zaczęła zmierzać ku końcowi w lipcu 2018 roku. Wtedy to policjanci zostali powiadomieni, że ktoś włamał się do mieszkania przy ulicy Rogozińskiego w Łodzi. Łupem sprawców padł sprzęt elektroniczny, pieniądze i biżuteria. Sprawą zajęli się kryminalni, którzy drobiazgowo analizowali zabezpieczone ślady, analizowali zapisy monitoringów, a także docierali do potencjalnych świadków.

Zobacz też: Dwa włamania – sprawców brak

27 listopada 2018 roku na terenie Starowej Góry funkcjonariusze zatrzymali wytypowane audi, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Nie kryli zaskoczenia, kiedy policjanci przekazali im powód kontroli.  W  mieszkaniu jednego z mężczyzn policjanci ujawnili biżuterię oraz zegarki prawdopodobnie pochodzące z włamań. 39-latek i jego o cztery lata młodszy kompan zostali zatrzymani.

- Śledczy zgromadzili w sprawie bardzo obszerny materiał dowodowy, który wskazywał, że działali wspólnie przez 2017 i 2018 rok – wyjaśnia nadkom. Adam Kolasa z wojewódzkiej policji. - Łącznie usłyszeli 23 zarzuty kradzieży z włamaniem i prób ich dokonania.

Złodzieje działali głównie na terenie Łodzi. Jednak ślady ich włamań sięgają także terenu województwa, a nawet Polski. Podejrzani działali między innymi w Pabianicach, Tomaszowie Mazowieckim, Bełchatowie, ale także na terenie Krakowa, Poznania, Częstochowy i Płocka. Policjanci w tej sprawie nadal gromadzą materiał dowodowy i nie wykluczają, że lista adresów może być znacznie dłuższa.

- Łącznie pokrzywdzeni  oszacowali straty na co najmniej 140 tysięcy złotych. Obaj podejrzani w przeszłości mieli już konflikt z prawem. Grozi im kara do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją sadu mężczyźni najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie – dodaje policjant.


Włamywacze nadal w grze

Dorwanie dwóch włamywaczy nie sprawia, że możemy spać spokojnie. Są jeszcze inni. W minionym tygodniu ktoś włamał się do domu przy ul. Bardowskiego w Pabianicach.

- Sprawca bądź sprawcy pod nieobecność domowników splądrowali pomieszczenia garażowe i mieszkalne, skąd skradli biżuterię i gotówkę – informuje nadkom. Joanna Szczęsna z pabianickiej komendy.

Od początku tego roku odnotowano na terenie Pabianic 32 włamania, w tym 9 do mieszkań i 23 do domów. W gminie Pabianice policja odnotowała w przeciągu ostatnich dwóch miesięcy dwa włamania do domów.

- Jedno było w październiku na terenie Janowic, gdzie sprawca bądź sprawcy po wejściu do domu splądrowali pomieszczenia i skradli pieniądze, biżuterię i inne przedmioty. Właściciel oszacował straty na 28 tys. Natomiast drugie zdarzenie miało miejsce w Górce Pabianickiej, gdzie podczas włamania również skradziono gotówkę, biżuterię i inne przedmioty na kwotę ponad 6 tys. złotych – dodaje nadkomisarz Szczęsna.