22-letni Maciej M. wpadł z marihuaną podczas drogowej kontroli. W sobotę (13 marca) przed godziną 2.00 policjanci zatrzymali na ul. Zamkowej renault twingo.
22-latek nie miał przy sobie dokumentów. 

- W chwili zatrzymania podał policjantom fałszywe dane osobowe - mówi młodszy aspirant Joanna Sczęsna. - W czasie postępowainia ustalono jego prawdziwe imię i nazwisko.

Po przeszukani samochodu okazało się, że mężczyzna chował w kieszeni  dilerkę z narkotykami.
Policjanci przeszukali samochód. Pomogły im w tym psy wyszkolone do wykrywania narkotyków. W aucie była marihuana.

 

W sobotę (13 marca) przed godziną 19.00 strażnicy miejscy zaskoczyli 12 chłopców podczas jednej ze „schadzek” w piwnicy przy ul. Wajsówny. Wcześniej mieli informacje od mieszkańców, że w komórkach często spotyka się młodzież.

 - Chłopcy byli zdziwnieni wizytą strażników - mówi Ireneusz Niedbała, zastępca komendanta Straży Miejskiej. - Zaczęli się dziwnie zachowywać, wyrzucać coś z kieszeni.

Strażnicy natychmiast powiadomili o tym dyżurgeo. Ten informacje przekazał policji. Funkcjonariusze razem ze strażnikami wylegitymowali 12 chłopców. Młodzieńcy mieli od 15 do 19 lat.
- W komórce znaleźli woreczki po narkotykach, fifki i woreczek z marihuaną – mówi młodszy aspirant Joanna Szczęsna z policji.
Do narkotyków przyznał się 15-letni Damian K.
- Wszystkie materiały zostały przekazane do sądu rodzinnego – mówi Szczęsna. - Sąd zadecyduje o losach nieletniego.

W niedzielę (14 marca) o godz. 3.00 policjanci patrolujący ul. Wajsówny zwrócili uwagę na dwóch młodych ludzi. Stali przy wejściu do klatki schodowej.
- Na widok patrolu jeden z nich wszedł do środka i wrzucił do skrzynki pocztowej pudełeczko – mówi młodszy aspirant Joanna Szczęsna z policji.
Funkcjonariusze zatrzymali się i wylegitymowali mężczyzn.
- 19-latek zaprzeczył, że wrzucił coś do skrzynki – dodaje Szczęsna. - Policjanci ustalili, że mieszka on w tej klatce. Poszli do jego mieszkania. Zastali tam babcię.
Starsza kobieta zeszła do skrzynki z kluczem. W pudełeczku było kilka dilerek z marihuaną.
19-letni Damian L. został zatrzymany. Odpowie za posiadanie narkotyków.