- Powodem agresji wandala była niemożność zakupienia hamburgera. Po wytrzeźwieniu, pabianiczanin zostanie przesłuchany i odpowie za uszkodzenia mienia, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje Joanna Szczęsna z policji.

W nocy z 11 na 12 września 21-letni pabianiczanin podszedł do jednej z budek gastronomicznych przy ul. Kilińskiego i zamówił hamburgera. Gdy sprzedawczyni poprosiła o uiszczenie należności przed podaniem zamówienia, mężczyzna odmówił zapłaty. Wtedy też między pijanym klientem a kobietą doszło do wymiany zdań, w trakcie której rozzłoszczony 21-latek z całej siły uderzył w szybę budki. Potłuczona przez niego szyba kosztuje 350 złotych.

Mężczyzna szybko uciekł z miejsca zdarzenia, a sprzedawczyni zaalarmowała policję. Dyżurny, natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, przekazał komunikat do podległych patroli i kilkanaście minut od zdarzenia wandal był w rękach stróżów prawa. W chwili zatrzymania był kompletnie pijany. Miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie.