Komenda Powiatowa Policji w Pabianicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łodzi prowadzi postępowanie w związku z zawiadomieniem złożonym przez mieszkankę Pabianic przeciwko osobom podejrzanym o dokonanie licznych oszustw internetowych.

- Sprawcy podszywali się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia zastrzeżonych informacji, zainfekowania komputera szkodliwym oprogramowaniem, czy też nakłonienia ofiary do określonych działań – czytamy w komunikacie policji. - Sprawcy posługiwali się określoną treścią wiadomości SMS, adresami www oraz nr telefonów komórkowych.

W związku z powyższym prowadzona jest weryfikacja telefoniczna z wykorzystaniem telefonów służbowych o numerach: 47 8424386, 47 8424388, 47 8424323.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach zaznaczają, że przedmiotowe postępowanie dotyczy wyłącznie ustalonych w sprawie osób pokrzywdzonych, które są powiązane z numerami sprawczymi.

Osoby mające wątpliwości co do autentyczności nawiązanej rozmowy, proszone są o kontakt z referentem postępowania st. sierż. Nikodem Kępą - nr tel. 47 8424323 - lub Naczelnikiem Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją podinsp. Agnieszką Morzyńską - nr tel. 47 8424306.