- Znamy już wyniki głosowania na wzór malowania nowych autobusów hybrydowych. Najpopularniejszy okazał się projekt nr 1, czyli klasyczny schemat niebiesko-żółty - informuje Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta.
 
Głosowanie trwało od 15 do 21 lutego (do godziny 19.00). Głosować można było w internecie (w tym również na naszym portalu) oraz w tradycyjny, papierowy sposób w Biurze Obsługi Klienta MZK. W sumie oddano 3.191 głosów, w tym 2.973 w internecie i 218 w punkcie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.
 
- Prezydent Grzegorz Mackiewicz dziękuje mieszkańcom za duże zaangażowanie w wybór wzoru lakierowania nowych autobusów - informuje rzeczniczka.
 
Najbardziej podobał się projekt nr 1, bardzo zbliżony do obecnego schematu malowania miejskich autobusów. Na tę propozycję zagłosowało 1.107 osób, co stanowiło 34,7% wszystkich głosów. Bardzo dużą popularnością cieszył się też projekt nr 4 z zielonym łukiem na bocznej burcie autobusu, który uzyskał w sumie 934 głosy (29,3%). Pozostałe opcje nie były już tak chętnie wybierane: na projekt nr 5 zagłosowało 415 osób (13,0%), na projekt nr 3 - 381 osób (11,9%), a na projekt nr 2 - 354 osoby (11,1%).
 
- Celem głosowania było wybranie generalnej wizji schematu malowania nowych pojazdów. Na jej podstawie z dostawcą autobusów, firmą Solaris Bus & Coach S.A., będą ustalane detale oznakowania - wyjaśnia. - Zakup nowych autobusów jest jednym z elementów projektu "Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach", na który Pabianice pozyskały ponad 48 mln zł dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.