Młodziutki zawodnik klubu Włókniarz zachorował na ostrą białaczkę limfoblastyczną. To, co teraz ratuje mu życie, to krew. Bardzo jej potrzebuje. Norbert Bielecki ma grupę 0 RH+.

Zobacz też: PILNE! 10-letni piłkarz Włókniarza Pabianice walczy z białaczką. Potrzebna każda grupa krwi

Klub MUKS Włókniarz Pabianice i Ruch Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Pabianicach wspólnie z rodzicami chłopca, kolegami z drużyny, jego trenerami, opiekunami z Klubu „Włókniarz”, organizuje akcję poboru krwi z przeznaczeniem dla chłopca.

- W przyszłości, w co wierzymy, Norbert chce zastąpić Roberta Lewandowskiego, w napadzie polskiej narodowej drużyny piłkarskiej. Wspólnie możemy mu to umożliwić – zachęca klub.

Zbiórka tego bezcennego leku rozpocznie się w poniedziałek od godziny 9.00 w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. św. Jana. Zapisy wystartują już od godziny 8.00.

Kto może oddać krew?

- pełnoletnia osoba (trzeba mieć ze sobą dowód osobisty),

- zdrowa osoba. Przed wejściem na salę będzie mierzona temperatura ciała,

Do punktu należy zgłosić się w maseczce ochronnej.

Możesz oddać krew, bez względu na grupę. Norbert ma krew grupy O Rh+ i taką dostaje i będzie dostawał, ale potrzebna jest krew każdej grupy. Posłuży ona do ratowania życia innych osób. Oddając krew dla Norberta, gwarantujesz, że chłopiec dostanie swoją jednostkę.