Rozbudowa i modernizacja Domu Pomocy Społecznej przy ul. Wiejskiej  pochłonęła w ostatnich dwóch latach 7 milionów zł. Całość inwestycji to 13.420.059,42 zł

- To był ciężki bój, ale zwyciężyliśmy – przemawiał starosta Krzysztof Habura na oficjalnym otwarciu Dom Pomocy Społecznej przy ul. Wiejskiej.
- Te ostatnie lata przekonały mnie, że cuda się zdarzają – mówiła Maria Chmielewska, dyrektorka DPS-u. - Zakończyliśmy wszystkie prace, co mnie bardzo cieszy, bo ten dom to moje ukochane dziecko.
Po oficjalnym przecięciu wstęgi, dyrektorka oprowadziła zebranych gości po dobudowanym skrzydle.
Nowa część DPS-u to rozległy, jednopiętrowy budynek. W podpiwniczeniach znajdują się: pomieszczenia techniczne, szatnia dla personelu, magazyny, pomieszczenia gospodarcze a także terapia zajęciowa. W przyszłości planowana jest kinezyterapia i fizykoterapia. Na parterze są: pokoje mieszkalne, aneks kuchenny (kuchnia, stołówka, pomieszczenie dla personelu) i dyżurka pielęgniarek. Na pierwszym piętrze jest dyżurka i pokoje mieszkalne.
W wyremontowanej części budynku znajduje się 14 pokoi jedno- i dwuosobowych. Daje to 58 miejsc mieszkalnych. Stara część placówki posiada 89 miejsc.
Miesięczny koszt pobytu jednego pensjonariusza to 1.908,52 zł. Po uzyskaniu standaryzacji kwota ta zostanie urealniona.
Pabianicki Dom Pomocy Społecznej jest jedną z niewielu tego typu placówek, posiadających tak komfortowe warunki. Obecnie ma pod swoją opieką 159 pensjonariuszy (89 w obiekcie przy ulicy Wiejskiej oraz 70 przy ulicy Łaskiej). Po oddaniu nowej części budynku, placówkę, z zachowaniem standardów unijnych, będzie mogło zamieszkiwać 196 podopiecznych. 24 osoby, w tym 22 ze starego skrzydła i 2 z ulicy Łaskiej, wprowadzą się tam zaraz po oficjalnym otwarciu. Nowi pensjonariusze przyjmowani będą po uzyskaniu przez DPS standaryzacji.

Decyzja o rozpoczęciu rozbudowy Domu Pomocy Społecznej w Pabianicach zapadła w 1992 roku w Wojewódzkim Zespole Pomocy Społecznej w Łodzi. Wtedy opracowana została dokumentacja projektowa.