Od 28 listopada będą otwarte sklepy w galeriach handlowych. Mają funkcjonować w nowym reżimie sanitarnym.W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit osób – maksymalnie 1 os. na 15 m2. Możliwe, że dołożą niedziele handlowe. Na razie zaplanowano dwie, ale rząd konsultuje ze związkami zawodowymi czy otworzyć galerie handlowe również 6 grudnia. Odpowiedź na to pytanie mamy uzyskać w przyszłym tygodniu.

Zmieniono i ujednolicono termin ferii zimowych. Odbędą się od 4 do 17 stycznia.

Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.u.

Cały czas obowiązuje nas dystans 1,5 m od innych osób. Dzieci i młodzież do 16 roku życia nie mogą przemieszczać się bez opieki się w godzinach 8.00-16.00 .

Pozostaje zawieszona działalność kulturalna. Rząd do końca roku nie zamierza otworzyć ani teatrów, ani kin.

Nadal obowiązywać będą ograniczenia liczby osób w transporcie publicznym: 50 proc. liczby miejsc siedzących, albo 30 proc. liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących, przy jednoczesnym pozostawieniu w pojeździe co najmniej 50 proc. miejsc siedzących niezajętych.

W kościołach obowiązuje ograniczenie liczby osób do maksymalnie 1 na 15m2. Tutaj również należy zachowywać odstępy oraz zakrywać nos i usta.

W zgromadzeniach i spotkaniach może uczestniczyć maksymalnie 5 osób. Również w domach nie można organizować większych spotkań. Nadal obowiązuje zakaz organizacji wesel, komunii i konsolacji, a także targów i innych wydarzeń. Zawieszona jest działalność parków rozrywki.

Zachowano zdalne nauczanie. O tym więcej piszemy TUTAJ.

Zawieszona pozostaje działalność hoteli, z wyjątkiem gości przebywających w podróży służbowej, sportowców oraz medyków.

Nadal nie pójdziemy do restauracji. Jedzenie możemy zamówić wyłącznie „na wynos” i „na dowóz”.

Za to nie zamykają fryzjerów i kosmetyczek. Zakłady te nadal mają funkcjonować w reżimie sanitarnym, czyli min. 1,5 m odległości między stanowiskami.

Zawieszona pozostaje działalność siłowni, klubów fitness i aquaparków.

Bez udziału publiczności mogą się odbywać wydarzenia sportowe i współzawodnictwo.