- Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  poinformował, że rada nadzorcza przychyliła się do wniosku zarządu o przyznanie dotacji 2.444.136 zł na przywrócenie zdolności retencyjnej zbiorników wodnych na terenie MOSiR-ze - informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta.
Posiedzenie rady odbyło się 25 maja.
 
Odmulanie stawów kosztować będzie 3.335.000 zł. Większość to dofinansowanie z WFOŚiGW. Zadanie rozpisano na dwa lata. W 2015 miasto wyłoży 250 tys. zł (WFOŚiGW 946.552 zł), w 2016 – 659.864 zł (WFOŚiGW 1.494.584 zł). Wysokość przyznanej dotacji jest zgodna z wnioskiem.
 
- Zakładamy, że ogłoszenie przetargu na wykonawcę prac nastąpi do połowy czerwca. Obecnie pracujemy nad ostatecznym kształtem specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Otwarcie ofert powinno nastąpić pod koniec czerwca. Po zawarciu umowy z wykonawcą w połowie lipca prace powinny ruszyć pełną parą. Zaczną się zapewne od organizacji placu budowy, procesu odpompowywania pozostałej wody i rozbiórek elementów żelbetowych, trybuny i basenu. Co do dalszej kolejności prac trudno jest mi się wypowiadać, bo to jest pole do popisu dla wykonawcy. Jest to pierwszy taki projekt w mieście, stawy ostatnio były czyszczone 40 lat temu – mówi Paweł Pietrzak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Eksploatacji Urzędu Miejskiego.