Pabianicka komenda policji w tym roku dostanie 7 radiowozów. Dziś przyjechał ostatni oznakowany. To kia cee'd. Dwa pierwsze są na posterunku policji w Konstantynowie. Jeden z nich jest w dyspozycji policjantów z Lutomierska. Jeden dostał Ksawerów, a drugi - posterunek w Piątkowisku. W pabianickiej komendzie są dwa.
– Kolejny nieoznakowany radiowóz przyjedzie w tym roku dla kryminalnych z komendy powiatowej – mówi młodszy inspektor Paweł Zarychta, komendant policji.

Kia cee'd 1,9 D może pojechać z prędkością 205 km/h. Na 100 km spala około 6 litrów oleju napędowego. Ma klimatyzację, nawigację GPS.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi kupi 549 radiowozów – z tego jeszcze w tym roku 150. Szefowie policji obiecywali, że jeśli komendanci powiatowi zdobędą pieniądze na radiowozy, drugie tyle pojazdów dostaną z Komendy Głównej.

- Mam obiecane bonusy z komendy wojewódzkiej. Te dodatkowe auta będą przyjeżdżały od lutego do maja - mówi Zarychta.
Na radiowozy komendant Zarychta zdobył pieniądze z Urzędu Gminy Ksawerów, Urzędu Miejskiego, Starostwa, Urzędu Gminy Pabianice, Urzędu Gminy Dobroń, Urzędu Miasta Konstantynów, Urzędu Gminy Lutomiersk.