Od poniedziałku 16 września pasażerów czekają utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji na terenie gminy Rzgów. Przebudowywane będzie skrzyżowanie ulic Katowickiej (DK1), Tuszyńskiej i Żeromskiego. Kursy linii „T” realizowane do Guzewa, zostaną skrócone do C.H. Ptak. Na trasie Rzgów pl. 500-lecia – Guzew – Ptak Outlet będą kursować autobusy linii zastępczej „Z”.

 

Linia „T”:

Te kursy linii „T”, które dotąd były wykonywane do Guzewa, zostaną od 16 września skrócone do Centrum Handlowego Ptak. W przypadku kursu o 17.30 w dni robocze z Pabianic trasa zostanie skrócona do pl. 500-lecia (autobus wróci stamtąd do Pabianic o 18.38, zgodnie z rozkładem jazdy). 

 

Zawieszone zostaną przystanki: 

- w kierunku Guzewa: Rzgów Tuszyńska/C.H. Ptak, Rzgów Żeromskiego/C.H. Ptak Outlet,

- w kierunku Pabianic: Rzgów Żeromskiego/C.H. Ptak Outlet.

 

Autobusy linii „T” nie będą mogły dojeżdżać do Guzewa, ponieważ skrzyżowanie ulic Tuszyńskiej, Katowickiej i Żeromskiego nie będzie przejezdne w relacji wschód – zachód. 

 

Ponadto, z C.H. Ptak do Pabianic w dni powszednie autobusy linii „T” odjadą o 10.57 zamiast o 11.12. Zostanie uruchomiony także dodatkowy kurs o 11.43 z placu 500-lecia w kierunku Dworca PKP. 

 

Oto rozkład jazdy linii „T” ważny od 16 września:

Dworzec PKP » Rzgów CH Ptak,

Rzgów C.H. Ptak » Dworzec PKP. 

 

Linia zastępcza „Z”:

Komunikację w Guzewie i Babichach zamiast linii „T” zapewni tymczasowo autobusowa linia zastępcza „Z”. Autobusy tej linii będą kursować na trasie: Rzgów – C.H. Ptak Outlet - Babichy - Guzew - Rzgów: Guzewska - Gospodarz - Rzgów: Pabianicka – Rzgów Plac 500-LECIA (powrót analogiczną trasą). 

 

Z C.H. Ptak Outlet do Rzgowa przez Guzew autobusy linii „Z” odjadą: 

- w dni robocze: o 6.24, 9.22, 11.00, 18.20,

- w niedziele: o 7.51.

 

Z placu 500-lecia w Rzgowie do C.H. Ptak Outlet przez Guzew autobusy linii „Z” wyruszą: 

- w dni robocze: o 9.00, 10.27, 18.01,

- w niedziele: o 9.20.

 

W soboty autobusy linii „Z” nie będą kursować. 

 

W kierunku placu 500-lecia autobusy linii „Z” nie będą wjeżdżały na pętlę w Guzewie, lecz zatrzymają się na przystanku tymczasowym w pobliżu pętli, obok przejścia dla pieszych. 

 

Oto rozkład jazdy linii zastępczej „Z” ważny od 16 września:

Rzgów C.H. Ptak Outlet » Guzew » Rzgów pl. 500-lecia,

Rzgów pl. 500-lecia » Guzew » Rzgów C.H. Ptak Outlet.