Założenie prywatnego przedszkola to pomysł kilku osób z grona przede wszystkim nauczycieli.

- Wielu obawia się, że w wyniku reformy straci pracę. Jest teren, jest zapotrzebowanie, bo miejsc w państwowych przedszkolach brakuje, więc dlatego zdecydowaliśmy się na zrobienie przedszkola – mówi Andżelika Zawadzka, jedna z pomysłodawczyń.

Nazwa „U Lolka” jest nieprzypadkowa. Nie chodzi tutaj o postać z popularnej bajki, a o papieża Karola Wojtyłę. Tak go nazywano, gdy był małym chłopcem, o czym wielokrotnie opowiadał.

Prywatne przedszkole ma ruszyć od września 2017 roku. Do tego czasu zostaną dostosowane do potrzeb dzieci pomieszczenia, w których mają być docelowo trzy grupy po 15 osób. Przy każdej sali ma być toaleta i aneks kuchenny. Budynek nie ma barier architektonicznych, więc z czasem przedszkole może stać się integracyjnym. Ściany mają być pomalowane na kolorowo.

- Ma tutaj panować atmosfera przyjazna dla małych dzieci – zapewnia nauczycielka.

Przedszkole założy Spółka ABC Dagis, która wyłoży pieniądze na remont. Pomysł wspiera ksiądz Ryszard Stanek, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbego.

W przedszkolu ma być zatrudnionych trzech nauczycieli wychowania przedszkolnego i trzy osoby jako asystenci. Z zajęć dodatkowych mają być: kółko teatralne, plastyczne, sportowe, rytmika i zajęcia sportowe. W ofercie przedszkola będzie też język angielski i możliwość korzystania z logopedy. Będą też lekcje religii. Planowane są także zajęcia dla młodych piłkarzy i stworzenie drużyny piłkarskiej.

- Zamierzamy tak to rozwinąć, aby dzieci tutaj korzystały z tego samego, co w przedszkolach państwowych. Do tego mamy w planach organizowanie wycieczek i wyjść w ramach czesnego. No i atrakcją dla maluchów będzie też z pewnością mini zoo, które ma na swoim podwórku ksiądz – dodaje Zawadzka.

Dzieci będą odwiedzać osiołka, lamę i owieczki. Poza tym na terenie kościoła jest spory ogród, który zostanie dostosowany do potrzeb maluchów, powstanie także boisko do piłki nożnej oraz plac zabaw.

Czesne będzie wynosiło 400 złotych + wyżywienie 7 złotych dziennie. Będzie to śniadanie, obiad i podwieczorek. Jedzenie dostarczać będzie firma cateringowa. Nie będzie wpisowego i rodzice nie będą płacić za wyprawkę typu kredki, farby, kartony i inne rzeczy potrzebne do pracy z dziećmi. Atutem jest też bezpieczny parking. Nie braknie miejsc dla samochodów również podczas imprez organizowanych dla rodziców i dziadków.

Przedszkole będzie czynne od 6.00 do 18.00.

Już można zapisywać dzieci. Wniosek należy pobrać na stronie internetowej www.przedszkoleulolka.pl. Można również zrobić to osobiście w czasie dyżurów we wtorki i czwartki w godzinach 16.00-17.00 w sali im. Brata Alberta w dolnym kościele św. Maksymiliana. Dodatkowe informacje udzielane są telefonicznie 519-47-72-72 i e-mailem: przedszkoleulolka@wp.pl