Na terenie Włókniarza powstanie boisko do piłki nożnej ze sztuczna nawierzchnią. Będą tu grać i trenować zawodnicy Włókniarza PTC oraz uczniowie naszych szkół. Na najbliższej sesji prezydent zaproponuje radnym wprowadzenie do budżetu 45 tys. zł na przygotowanie projektu pełnowymiarowego sztucznego boiska do piłki nożnej.

Powstanie na terenie MOSIR-u przy ul. "Grota" Roweckiego 3 (między halą tenisową a głównym boiskiem). Tam, gdzie dawno temu było lodowisko, a teraz jest asfaltowe boisko do koszykówki.

Taką lokalizację zaakceptowali przedstawiciele klubów sportowych - Jacek Zarzycki z MUKS Włókniarz Pabianice i Dariusz Kopa z Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów. Zawarli porozumienie 13 lipca w obecności przedstawicieli MOSiR i Urzędu Miejskiego. Ustalono również, że z boiska będą mogły korzystać zarówno drużyny Włókniarza, jak i PTC.

Ponadto MOSiR jako zarządca będzie wynajmował boisko komercyjnie w celu uzyskania przychodu na utrzymanie boiska. – Będzie to boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy, systemem drenażu, oświetleniem wraz z budynkiem technicznym, infrastrukturą towarzyszącą (wiaty, piłkochwyty) i parkingiem na 21 miejsc – wylicza prezydent Grzegorz Mackiewicz.

– Będzie miała 68 ma 104 metry i możliwość "rozwinięcia" zadaszenie - dodaje Jacek Zarzycki, prezes Włókniarza.– To będzie czwarte boisko na terenie MOSiR i 7 w mieście. Trzy boiska są na terenie PTC przy ul. Sempołowskiej.

Budowa może kosztować od 2 do 4 mln złotych ( 2 mln to koszt samego boiska).

– Realizację tej inwestycji planujemy w 2022 r., licząc na dofinansowanie z ministerialnego programu dotyczącego obiektów sportowych – dodaje prezydent.