– Nie mamy pieniędzy na większe inwestycje – stwierdził prezydent Zbigniew Dychto. – Ale mamy milion złotych, które chcemy przeznaczyć na remonty naszych ulic. Co za te pieniądze powinniśmy zrobić w pierwszej kolejności? Którą drogę naprawić, gdzie ułożyć chodnik?

Apel prezydenta nie pozostał bez echa. Skrzynka na listy do prezydenta, wisząca przed Urzędem Miejskim, szybko zapełniła się listami. Listy przyszły też na adres internetowy Dychty. Przejrzeliśmy je. Okazało się, że pabianiczanie są bardzo konkretni i nie powtarzają się.

O oświetlenie, kanalizację i utwardzenie drogi proszą mieszkańcy Agrestowej i Letniej. Na egipskie ciemności skarżą się mieszkańcy ul. Waryńskiego.

O asfalt na jezdni proszą ze Świętokrzyskiej. Ulica Krakowska (obok kościoła św. Maksymiliana) jest w opłakanym stanie, pisze młoda matka. Z Wyspiańskiego donoszą, że tu jeździ się slalomem, bo dziura goni dziurę. Na dodatek zatoczka przy wieżowcu nie nadaje się do parkowania.

Ludzie z sąsiedniej ul. Broniewskiego domagają się nowego chodnika, podobnie jak mieszkający przy ul. Szarych Szeregów i ul. Matejki.

“Na odcinku od Orlej do Jana Pawła nie ma chodnika. Chciałabym prosić o położenie płyt chodnikowych nawet z odzysku”, prosi młoda kobieta z Matejki.

Ulice Słowackiego i Mickiewicza w centrum miasta są okropne, uważają ich mieszkańcy. Nie ma chodników ani jezdni, to drogi gruntowe.

Mieszkańcy ulicy Odrodzenia proszą o naprawę chodnika oraz jezdni. Upominają się też o ul. Garażową. Jesienią i wiosną toną tam w błocie. Wskazują również, że znak zakaz wjazdu z Odrodzenia w Garażową jest błędnie postawiony.

“Zgłaszam się z uprzejmą prośbą o naprawę chodnika na ul. Grabowej 7. Chodnik jest tak nierówny, że przewróciła się tam starsza pani”, alarmuje internautka.

Listę ulic do naprawy sporządził pan Damian z ulicy Smugowej. Prosi o: zlikwidowanie betonowej jezdni na ul. Smugowej przy posesji 21; wyrównanie do poziomu warstwy ścieralnej asfaltu włazów studzienek kanalizacyjnych na ul. Waltera-Jankego; wykonanie podjazdów dla wózków inwalidzkich na skrzyżowaniu ulic Smugowa-Jankego; zlikwidowanie przejść z chodnika na jezdnię, które prowadzą donikąd na ul. Waltera-Jankego; o remont dojścia do MOSiR-u przy ul. Bugaj.

Aż 109 osób, mieszkańców ulicy Karniszewickiej podpisało się pod wnioskiem o dokończenie remontu ich ulicy na odcinku od Wspólnej do Lutomierskiej. Dziękowali jednocześnie za naprawę odcinka Torowa - Wspólna.