W Pabianicach znajduje się obecnie 10 marketów. Każdy z nich posiada inną ofertę oraz inny asortyment. Sprawdziliśmy, czym się od siebie różnią się oraz co mają do zaoferowania.

Market, w którym znajdziemy spory wybór dobrych produktów tańszych marek z certyfikatem „selection”. Dodatkowym atutem sklepu jest własna wędzarnia i zawsze smaczne wędliny i kiełbasy. Naprzeciwko Intermarche znajduje się Bricomarche, w którym znajdziemy artykuły budowlane oraz rzeczy potrzebne do domu. Oba markety łączy jeden spory parking.

 

Biedronka

To królowa, jeżeli chodzi o ceny. To właśnie tutaj możemy kupić najtaniej dobrej klasy produkty wyprodukowane specjalnie dla sieci. Biedronka oferuje dość spory wybór marek własnych, które zazwyczaj są produkowane przez znane firmy, takie jak Hoop, Tarczyn, Bakoma itp. Największym minusem według klientów jest zazwyczaj mały parking znajdujący się przed sklepem.

Największy market w naszym mieście, a zarazem jedyny w centrum, który oferuje odpowiedni stosunek jakości oferowanych produktów do ich ceny. W Kauflandzie możemy znaleźć praktycznie wszystko - od makaronów po porcelanę i sztućce. Niestety, wybór marek własnych jest dość mały, ogranicza się on głównie do napojów i słodyczy. Głównym problemem, na który narzekają klienci, są długie kolejki. Oprócz samego Kauflandu w tym samym budynku znajdują się stoiska boczne, wśród których możemy znaleźć punkty operatorów sieci komórkowych, aptekę, kwiaciarnię, cukiernię i sklep mięsny. Przed sklepem jest duży parking, na którym możemy zaparkować bezpłatnie na czas 30 minut.

 

 

Jest to drugi po Kauflandzie największy market w naszym mieście. Asortyment, jaki oferuje Carrefour, jest dużej rozpiętości. Możemy tutaj kupić praktycznie wszystko, łącznie z anteną satelitarną i wielkim telewizorem. Carrefour jest marketem, w którym jest najwięcej atrakcyjnych promocji. Coraz częściej możemy kupić dwa produkty w cenie jednego. Podobnie jak inne sklepy tego koncernu, także i tutaj znajdziemy stoiska poboczne, wśród których mamy stoisko z prasą, sklep obuwniczy, księgarnię z tanimi książkami oraz kiermaszem płyt i czasopism, jubilera i aptekę. Przed sklepem jest duży parking oraz stacja benzynowa oferująca paliwo w cenie niższej, niż korporacyjne stacje benzynowe.

 

Uważany za mały sklep osiedlowy, Polo Market oferuje atrakcyjne ceny, niestety asortyment został mocno ograniczony z powodu niewielkiej powierzchni sklepu. W Polo znajdziemy bardzo mało marek własnych, natomiast często organizowane są promocje, na których możemy kupić dobre markowe produkty w niskich cenach. Oprócz samego Polo, w budynku jest także drogeria Rossmann, apteka oraz przedszkole Czarodziejska Akademia. Do dyspozycji klientów jest średniej wielkości parking, potrafiący pomieścić do kilkunastu samochodów.

 

Jest to mniejsza wersja hipermarketu Tesco. Asortyment został mocno okrojony i ograniczony głównie do marek własnych. Mimo to wybór pośród produktów jest dość spory. Wielkim atutem sklepu są niskie ceny w stosunku do jakości towarów. Dodatkowo sklep posiada mocno rozwinięte stoiska z napojami, pieczywem oraz alkoholami. Jedynym minusem, który wskazują klienci, jest odległość, dlatego z marketu korzystają głównie mieszkańcy osiedla Piaski. Przed sklepem jest niewielki parking.

 

Market oferujący głównie produkty własnych marek, dodatkowo charakteryzujący się dużym wyborem produktów oraz asortymentu. Wielkim atutem marketu jest obecna w sklepie piekarnia wypiekająca dwa razy dziennie świeże pieczywo. W sklepie znajdziemy także spory wybór produktów dietetycznych oraz ekologicznych. Podobnie jak w przypadku Tesco, problemem jest lokalizacja: osoby mieszkające na Bugaju rzadko odwiedzają to miejsce. Przed sklepem znajduje się duży bezpłatny parking, potrafiący pomieścić kilkadziesiąt samochodów.

 

To jedyny market w Pabianicach oferujący produkty z tzw. wyższej półki. Znajdziemy tutaj naprawdę duży wybór różnego typu towarów w różnych przedziałach cenowych. Dużym atutem sklepu jest obecność produktów i grup produktów, których nie kupimy w żadnym innym markecie. Klienci chwalą spory wybór nabiału, pieczywa oraz owoców. Oprócz samego marketu, w budynku znajduje się wiele stoisk, wśród których są sklepy obuwnicze, odzieżowe, RTV - AGD, salony telefonii komórkowych, stoisko z tuszami i tonerami do drukarek oraz drogeria Rossmann. Sklep dysponuje wielkim parkingiem dostępnym od strony ul. Partyzanckiej.

 

 

Stosunkowo młody market w naszym mieście. W ofercie nie posiada żadnych marek własnych, natomiast możemy tutaj kupić produkty znanych i lubianych marek w bardzo atrakcyjnych cenach. Pomimo niskich cen, w markecie ciągle są organizowane promocje na różny asortyment, np. „2 za 1” czyli dwa produkty w cenie jednego. Klienci chwalą market głównie za szybką i fachową obsługę kas. Za sklepem znajduje się parking.