Widzowie nie odnajdą w tym odcinku jednak znanych miejsc z naszego miasta. Jak udało nam się bowiem dowiedzieć, odcinki tego serialu kręcone są w całości we Wrocławiu, a w Pabianicach nakręcono jedynie czołówkę.

 

Odcinek ten można obejrzeć tutaj:

 

 

Charakterystyka serialu ze strony internetowej telewizji Polsat:

Każdego popołudnia miliony widzów poszukują opowieści z życia wziętych, historii, które zdarzają się zwykłym ludziom. To z myślą o nich Telewizja POLSAT przygotowała nowe odcinki serialu paradokumentalnego pod znaczącym tytułem „Dlaczego ja?".

Pytanie to zadają sobie ludzie dotknięci przez los, który wymusił na nich podjęcie trudnych decyzji wobec siebie lub swoich bliskich. Każdy z odcinków serialu poświęcony jest odrębnej historii i ma innych bohaterów.

We wszystkich tych fabularyzowanych opowieściach obserwujemy postawy jednostek i ich otoczenia w trudnych sytuacjach. Widzimy, jak często na zachowania ludzi wpływa presja lokalnych społeczności i zastanawiamy się, „co ja zrobiłbym na miejscu tego człowieka, jak ja bym postąpił w podobnej sytuacji?". „Dlaczego ja?" to uniwersalne historie, które już się komuś przydarzyły, i które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Warto przyjrzeć się postawom sfilmowanych bohaterów, by choć teoretycznie przygotować się na to, co los może nam przynieść.