13 czerwca wyruszy rajd rowerowy. Aby wziąć w nim udział, należy zapisać się do 8 czerwca do godz. 16.00 w siedzibie PTTK (ul. Traugutta 2) i wpłacić 5 zł od uczestnika.

Jak będzie przebiegała trasa rajdu? Zbiórka na Starym Rynku (obok kościoła św. Mateusza) o 9.45. Start rajdu nastąpi o godzinie 10.00. Trasa ok. 9 km: Stary Rynek - P. Skargi – Graniczna - 20 Stycznia - Waltera-Jankego – Świetlickiego – Jutrzkowicka – Kilińskiego – stadion MOSiR (Włókniarz). Dla młodszych uczestników pod opieką dorosłych rajd zaczyna się od skrzyżowania ul. 20 Stycznia i Waltera-Jankego. Ci uczestnicy włączają się do rajdu około 11.00. Około godz. 12.00, po przyjeździe wszystkich drużyn, odbędzie się konkurs wiedzy o pabianickich pomnikach historii i ekologii, wręczenie pucharów i losowanie nagród.

W rajdzie mogą brać udział zawodnicy na rowerach jednośladowych indywidualnie lub zespołowo. Jednak przy zgłoszeniu indywidualnym nieletni uczestnicy muszą wybrać się na rajd z pełnoletnim opiekunem. Zgłoszenia zespołu szkolnego dokonuje jego przedstawiciel. Jedną szkołę może reprezentować dowolna ilość drużyn. Drużynę stanowi zespół liczący od 8 do 15 zawodników plus dwóch opiekunów.

Trasa: