Około 200 motocykli przejedzie w sobotę, 24 sierpnia ulicami Pabianic. To członkowie Klubu Motocyklowego DoctorRiders z całej Polski.

– W tym roku mamy jubileuszowy, bo 15 zlot – mówi Grzegorz "Prezes" Krzyżanowski (urolog, ordynator oddziału urologicznego PCM), szef klubu. – Będzie około 200 maszyn i 300 osób.

Doktorzy na swych maszynach pojadą najpierw do Łodzi, gdzie zaprezentują się na Placu Wolności i przejadą ulicą Piotrkowską. Potem spotkamy ich w osadzie rybackiej w Sereczynie, gdzie zaplanowali posiłek.

– Przez Pabianice wyruszymy około 16.00 – mówi "Prezes". – Pojedziemy ulicami 20 Stycznia, 3 Maja, Warszawską, Zamkową, Łaską w stronę Dobronia, a nastepnie przez Drużbice do Bełchatowa.

W ośrodku "Wodnik" koło Bełchatowa doktorzy będą świętować swój jubileusz.

Klub DoctorRiders powstał z marzeń jednego człowieka, dr. Grzegorza Krzyżanowskiego. W 2000 roku, przed ukończeniem 50., kupił sobie harley'a i zapragnął stworzyć przy Łódzkiej Izbie Lekarskiej ogólnopolski klub lekarzy jeżdżących na motocyklach. Pomysł został zrealizowany pięć lat później. Krzyżanowskiemu pomogli w tym bracia Dłużyńscy: Marcin – urolog (zmarł w 2016 r.) i Włodzimierz – neurolog.

W 2006 roku klub zozstał zarejestrowany w organizacji zrzeszającej kluby motocyklowe w Polsce. Członkowie DoctorRiders organizują wyprawy krajowe i zagraniczne, spotykają się na corocznych zlotach. W tym roku świętują 15-lecie istnienia.