Donald Tusk kontunuuje swoją podróż po Polsce, której głównym hasłem jest wszechobecna drożyzna. Na zaproszenie starosty, Krzysztofa Habury przyjechał 20 stycznia w nasze rejony. Około godziny 9.00 pojawił się przy ul. Zachodniej w Ksawerowie, na terenie firmy produkującej kotły grzewcze należącej do Przemysława Greczki. W hali produkcyjnej odbyła się konferencja prasowa, podczas której szef Platformy Obywatelskiej poruszał m.in. tematy związane z podwyżkami cen gazu i konsekwencjami programu Polski Ład. 

Donald Tusk odwiedził Pabianice i Ksawerów Życie Pabianic

Przedsiębiorca pokazał liderowi PO dwa rachunki za ogrzewanie hali - za styczeń 2021 roku na kwotę 2700 złotych oraz za bieżący miesiąc. Różnica między nimi jest ogromna - ponad 6 tys. złotych. 

- Porównania tych opłat mówią więcej niż analizy, eksperci, czy wystąpienia polityków. Z punktu widzenia tych wszystkich, którzy potrzebują energii do produkcji, działania typu czasowe obniżenie VAT-u nie mają znaczenia - stwierdził Donald Tusk. - To żadna ochrona. Muszą sobie radzić sobie sami i mają nie tylko uzasadnione poczucie strachu przed przyszłością, ale też poczucie, że są opuszczeni przez władzę.

W czasie konferencji możliwość zadawania pytań mieli również zebrani dziennikarze ogólnopolskich stacji telewizyjnych, radiowych oraz lokalnych mediów. Donald Tusk odniósł się m.in. do sytuacji na granicy polsko-białoruskiej, sytuacji pandemicznej oraz powołania komisji śledczej w sprawie Pegasusa.

Po konferencji były premier udał się do Pabianic, gdzie rozmawiał z właścicielami salonu fryzjerskiego i auto serwisu na Bugaju. Około godziny 11.00 przyjechał do centrum miasta. Przed magistratem czekali na niego m.in. działacze pabianickiego KOD-u. Przez około pół godziny odpowiadał na pytania zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników, pozował do zdjęć z mieszkańcami i rozdawał autografy. Podpisał też piłkę do gry w "nogę", która zostanie zlicytowana podczas finału WOŚP. Ostatnim przystankiem na trasie Donalda Tuska była restauracja Zielona Górka. Przy okazji rozmów z pracownikami skosztował neapolitańskiej pizzy. 

Donald Tusk odwiedził Pabianice i Ksawerów Życie Pabianic

ZOBACZ spotkanie w Ksawerowie: