Dzisiaj miasto złożyło pozew przeciwko właścicielowi nieruchomości przy ul. Zielonej, którym jest spółka z o.o. z Chorzowa. Dotyczy on zaniechania uciążliwości dla sąsiednich nieruchomości wywołanych sprzedażą, a przede wszystkim przez osoby zażywające kupowane w tym miejscu dopalacze.

- W ramach działań skoordynowanych z policją i sanepidem to trzeci pozew złożony przez miasto – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego. - W maju 2017 skierowane zostały na podstawie art. 144 Kodeksu cywilnego regulującego instytucję immisji dwa pozwy o zaniechanie naruszeń dotyczące lokalizacji przy Zielonej i Brackiej. W drugim przypadku pozew został złożony wspólnie z Pabianicką Spółdzielnią Mieszkaniową, która jest właścicielem budynków wielorodzinnych na sąsiednich nieruchomościach.

Dało to rezultat taki, że zanim ruszyły rozprawy, właściciele budynków sprzedali je. W przypadku nieruchomości przy Brackiej problem dopalaczy zniknął – powstał sklep branży spożywczej. Ale przy Zielonej nabywcą nieruchomości została spółka, która wcześniej jako najemca prowadziła sprzedaż dopalaczy.

To kolejna akcja miasta skierowana przeciwko handlarzom dopalaczy. Wczoraj przed sklepem ustawiono posterunek (piszemy o tymTUTAJ).