- Jestem prawnikiem. Udzielam też porad osobom, które przychodzą po pomoc do naszego biura – poinformowała dyrektor Grzesiak. - Jestem łodzianką, ale od dwóch lat mieszkam w Pabianicach.
 
Biuro senatorsko-poselskie jest już czynne. Mieści się w kamienicy przy Starym Rynku 6. Jest otwarte od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00. Telefon: 518-646-999.
 
- Biuro jest blisko naszej świątyni. To mu dobrze wróży – mówił na otwarciu ks. proboszcz Henryk Eliasz z parafii pod wezwaniem św. Mateusza i Wawrzyńca.
 
Proboszcz poświęcił biuro, po czym wręczył prezent – sól i chleb męczennicy św. Agaty.
 
- Dziś w kościele święcimy sól i chleb. Chleb, żeby żyło się dostatnio w dobra doczesne i sól, żeby zakonserwować i dodać smaku. Czego Wam życzę – mówił proboszcz.
 
Z otwarcia biura cieszył się senator Łuczak.
 
- Ma służyć mieszkańcom. Będziemy pomagać, udzielać porad. Na spotkania ze mną będzie się można umawiać na poniedziałki – informował senator. - Będziemy też słuchać uwag mieszkańców, rozwiązywać problemy. Chcemy zmienić Pabianice.
 
- Mogą przychodzić z różnymi sprawami, np. z urzędowymi czy problemami z policją – mówił poseł Matuszewski. - Nam urzędy i instytucje muszą udzielić informacji w 21 dni, więc szybciej można uzyskać dostęp do ważnych spraw i decyzji.