„Pamiętajcie, że naszym celem nie jest atakowanie świątyń. Kaczyńskiemu tylko o to chodzi! Potem wykorzysta to przeciwko nam. Dlatego próbuje nawoływać do obrony - żeby sprowokować agresję. Nie uda mu się to! Pabianice są ponad tym! Pabianice są wolne od hejtu!” - przypominają uczestnikom organizatorzy protestu.

Zobacz też: „Trzeba było nas nie w....” - krzyczeli protestujący. W piątek w strugach deszczu znów przeszli ulicami miasta

Dziś (sobota) o godzinie 17.00 ze Strego Rynku protestujący wyruszą główną ulicą miasta w kierunku skrzyżowania przy McDonaldzie. Dzisiejsza trasa ma przebiegać ulicami: Zamkową, Konopnickiej, Orlą, „Grota” Roweckiego, Nawrockiego, 20 Stycznia i Warszawską. Ze względu na możliwość opadów deszczu, warto zabrać ze sobą parasole.

Kto na pieszo iść nie chce, może wesprzeć strajkujących z samochodów. Od 16.45 zmotoryzowani będą zbierać się na parkingu przy Pabii.

Swój protest przeciw decyzji Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji planują też dobronianki.

- Dziś na godzinę 18.00 planowana jest zbiórka wszystkich chętnych na skwerku w Dobroniu koło trzech masztów róg ul. Sienkiewicza i Pabianickiej – zapraszają inicjatorki strajku.

Zobacz też: Protest kobiet w Dobroniu. Wystarczyła garstka, by skutecznie przyblokować ruch